یک دستگاه پزشکی تنفسی ساخته شده توسط شرکت Asclepius Meditec برای مقابله با ویروس کرونا (Covid-19) در یک مطالعه معرفی شده است.

در این مطالعه از این مولد اکسیژن هیدروژن با نبولایزر برای کاهش علائم ذات الریه Covid-19 استفاده شده است.

Asclepius Meditec  توضیح داد که استنشاق مخلوطی از گازهای هیدروژن و اکسیژن ، می تواند شدت بیماری و تنگی نفس را در بیماران مبتلا به Covid-19 کاهش دهد و طول مدت بستری در آنها را کوتاه کند.

در نیمه اول سال 2020 ، متخصصان پزشکی در اولین بیمارستان وابسته به دانشگاه پزشکی گوانگجو در کنار محققان از 11 بیمارستان در سراسر چین برای جمع آوری داده های پاتولوژیک از بیمارستان ها و انجام یک مطالعه در جهان واقعی در مورد اثرات درمانی استنشاق گاز مخلوط هیدروژن و اکسیژن در بیماران مبتلا به ذات الریه Covid-19کار کردند..

این مطالعه با عنوان ” استنشاق هیدروژن و اکسیژن برای درمان Covid-19″ ، گزارش می دهد که پس از استنشاق سه تا شش لیتر گاز مخلوط هیدروژن و اکسیژن به مدت چند ساعت ، تقریباً همه بیماران تنفسی راحت ، سرفه بهبود یافته و بهبود پلی پنه را گزارش کردند.

پس از دریافت درمان به مدت یک تا دو روز ، بیماران گزارش کردند که درد و گرفتگی قفسه سینه کاهش یافته ، شاخص های سلامت جسمی بهبود یافته و به طور قابل توجهی مدت زمان متوسط ​​کوتاه تری نسبت به بیمارانی که گاز مخلوط هیدروژن و اکسیژن را استنشاق نمی کنند، در بیمارستان گذراندند.

Shanghai Asclepius Meditec به عنوان اولین شرکتی در سطح جهان است که تحقیقات بالینی را در مورد داروی اکسیژن هیدروژن آغاز کرده است. این شرکت در سال 2011 تاسیس شده است.

ژنراتور اکسیژن هیدروژن با نبولایزر گواهینامه ملی تجهیزات نوآورانه کلاس III پزشکی را توسط NMPA (اداره ملی تولیدات پزشکی چین) در سال 2020 دریافت کرده است و این یک نقطه عطف دیگر در تاریخ داروی اکسیژن هیدروژن است.

اکنون ، این دستگاه آزمون های انطباق را برای دستگاه های پزشکی در اتحادیه اروپا گذرانده است ، از جمله ایمنی ، سازگاری الکترومغناطیسی ، سازگاری زیستی و غیره. انتظار می رود به زودی گواهینامه CE را دریافت کند.

شرکت Asclepius Meditec اعلام کرده است که در حال حاضر درحال ارسال درخواست مجوز استفاده اضطراری EUA از FDA  برای این دستگاه می باشد.

11 نوامبر 2020

منبع: https://apac.gasworld.com/