لغو اجلاس اروپا! خبری که وبسایت Gasworld منتشر کرد. Gasworld که یکی از معتبرترین و برترین رسانه ها در زمینه ی انتشار اخبار و اطلاعات جامعه جهانی گازهای صنعتی می باشد، با انتشار اطلاعیه ای از لغو اجلاس گازهای صنعتی اروپا در سال 2020 در پی گسترش ویروس کرونا Covid-19 در جهان خبر داد.
این اجلاس قرار بود سومین کنفرانس برگزار شده در زمینه بررسی تجارت گازهای صنعتی در اروپا از جهات مختلف و دست یافتن و بهره بردن حداکثری از فرصت های رشد آن، با سخنرانی نمایندگان شرکت های برجسته اروپایی از جمله Messer Group، Nippon Gases Europe و Siad Group باشد.
نماینده رسانه Gasworld در این اطلاعیه اعلام کرد:
به اطلاع می رساند که در میان عدم قطعیت ها در مورد شیوع ویروس کرونا (Covid-19) در جهان و تأثیر مهمی که بر سفرهای تجاری گذاشته است، Gasworld تصمیم بر به تعویق انداختن اجلاس سران در بوداپست تا اطلاع ثانوی گرفته است.
این اجلاس که قرار بود در تاریخ 2 و 3 ژوئن در بوداپست مجارستان برگزار شود، اکنون قرار است به تاریخ دیگری موکول شود.
Gasworld تمایل کامل به برگزاری این رویداد ، رعایت زمینه و دستورالعمل فعلی خود دارد و قصد دارد در حد امکان به برنامه های اصلی اجلاس وفادار باشد. با این حال، به دلیل ادامه دار بودن و وخیم تر شدن شیوع ویروس Covid-19 و تأثیر آن بر صنعت ، اقتصاد و اشخاص، هنوز نمی‌توان تاریخ مشخصی برای برگزاری تعیین کرد.
در هفته های گذشته کشور مجارستان تجمع های بیش از 100 نفر در داخل خانه و 500 نفر را در خارج از منزل ممنوع کرده است و اعلام نموده که این محدودیت ها تا اطلاع ثانوی اجرا می شوند و افزوده است که انتظار می رود اثر این بیماری همه گیر تا ماه ها ادامه داشته باشد.
Gasworld به محض اینکه تصویری واضحتر از مهار شیوع ویروس Covid-19 در اروپا و محدودیت های ناشی از آن در مسافرت و اجتماعات عمومی و تجاری کسب کند، تاریخ های تعیین شده برای اجلاس گاز صنعتی اروپا در سال 2020 را تأیید و اعلام خواهد کرد.
ما سالهاست که به عنوان یک سازمان‌دهنده رویدادها از مسئولیتهای خود آگاه هستیم و روز به روز بر شیوع ویروس کرونا (Covid-19) نظارت داشته ایم. ایمنی و سلامت کارکنان، سخنرانان و مشتریان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و علی رغم تعهد ما نسبت به ایجاد آرامش و احتیاط به جای ترس و هشدار، با توجه به ادامه شیوع این ویروس و تأثیر بارز آن در سفرهای کاری، تصمیم گرفته ایم که در راستای منافع تمام افراد مرتبط با آن، این رویداد را مجدداً برنامه‌ریزی کنیم.
ما متعهد به اجرای درست رویداد هستیم و همینطور در قبال سخنرانان، حامیان مالی و نمایندگان تعهد داریم که رویداد را همانطور که آنها از ما انتظار دارند برگزار کنیم. هدف ما همیشه فراهم آوردن حداکثر فرصت های تجاری و جایگاهی برای بحث و تبادل نظر با بسیاری از ذینفعان اصلی می باشد.
ما از تأثیر تعللات رویدادهای کنونی در سراسر جهان و بر تقویم رویدادهای صنعت برای نیمه دوم سال کاملاً آگاه بوده و بنابراین در تلاش برای تعیین بهترین تاریخ های ممکن و برنامه‌ریزی مجدد این رویداد هستیم.