توضیحات

گاز نیتریک اکسید

مونوکسید نیتروژن، نیترو اکسید، نیتریک اکسید یک ترکیب شیمیایی است. شکل ظاهری این ترکیب، گاز بی‌رنگ است. این ترکیب با فرمول شیمیایی NO یک رادیکال آزاد است و یک مادهٔ حدواسط مهم در صنایع شیمیایی به حساب می‌آید.

سازگاری و منابع گاز نیتریک اکسید

گاز نیتریک اکسید در شرایط عادی پایدار است و از طریق واکنش اسید نیتریک با عامل کاهنده تولید می‌شود.

کاربردهای گاز نیتریک اکسید

  • مهارکننده پلیمریزاسیون
  • سفیدکننده پارچه‌های ابریشم مصنوعی
  • اکسیداسیون نیمه‌رساناها در صنایع الکترونیک
  • سنتزهای شیمیایی
  • تهیه کمپلکس‌های نیتریل-کربنیل فلزی
  • مخلوط‌های گازی نیتریک اکسید در گستره غلظت‌های پایین این گاز در حد ppb کاربرد گسترده‌ای در تست وکالیبراسیون آلودگی و آنالیزرهای کنترل انتشار دارد.
  • همچنین این مخلوط‌های گازی در درمان‌های پزشکی نوزادان، کودکان و بزرگسالان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اطلاعات ایمنی گاز نیتریک اکسید

گاز نیتریک اکسید با توجه به خاصیت اکسید کنندگی اش، می‌تواند باعث ایجاد آتش یا شدت‌دهنده به آتش باشد. دقت داشته باشید که شیر ها و اتصالات سیلندر حاوی گاز نیتریک اکسید روغنی نباشند. همچنین گاز نیتریک اکسید در دسته گازهای سمی قرار دارد و در صورت تنفس ممکن است به اعضای داخلی بدن مثل ریه آسیب بزند و در غلظت های بالا کشنده است. معمولا عوارض تنفس گاز نیتریک اکسید دیر نمایان می شوند.فقط از تجهیزات تمیزشده برای لوازم اکسیژن استفاده کنید. تا قبل از اتصال سیلندر به تجهیزات آماده شده برای استفاده، شیر سیلندر را باز نکنید. شیر سیلندر را به آرامی باز کنید. شیر سیلندر را بعد از هر استفاده و زمانی که سیلندر خالی است ببندید. زمانی که دمای محیط به بیش از 52 درجه سانتی گراد رسید از قرار گرفتن سیلندر در برابر نور آفتاب جلوگیری کنید.

فروش گاز نیتریک اکسید

فرافن گاز تهران تامین کننده گاز نیتریک اکسید با خلوص 99.5% می باشد. همچنین امکان شارژ گاز نیتریک اکسید در کپسول نیتریک اکسید با ابعاد مختلف وجود دارد. برای اطلاع از قیمت گاز نیتریک اکسید و همچنین خرید گاز نیتریک اکسید با کارشناسان ما تماس بگیرید.