توضیحات

گاز R134a

گاز فریون R134a از خانواده گازهای مبرد HFC می باشد. این گاز غیرسمی، بی‌رنگ و غیر قابل اشتعال است، به عنوان جایگزینی مناسب برای گاز R12 می باشد. مبرد R134a فاقد اتم کلرمی باشد و از مبردهای غیر مخرب لایه اوزون می باشد و در مقایسه با R12، از توانایی انتقال حرارت بالاتری برخوردار است همچنین از نظر زیست محیطی مورد قبول می باشد و به شدت نیز جاذب رطوب است، قبل از شارژ گاز از عدم وجود رطوبت در سیکل اطمینان حاصل کنید زیرا در مجاورت آب هیدرولیز شده و با روغن ترکیب می شود و اسید تولید می کند که به شدت به عایق های سیم پیچ موتور صدمه می زند و در نهایت باعث سوختن موتور می گردد.

رنگ سیلندر این گاز سرمایشی به رنگ آبی روشن می باشد و در وزن 13.6 کیلوگرم به بازار عرضه می شود.

موارد مصرف مبرد R134a

  • در لوازم خانگی(مانند یخچال)
  • در چیلر های بسیار بزرگ
  • در تجهیزات خنک کننده‌ خودرو
  • درسیکل تبریدِ دما بالا و متوسط
  • در درایر (رطوبت گیر) هوای فشرده
  • در خنک سازی کامپیوتر‌ها

اطلاعات ایمنی گاز R134a

گاز R134a از هوا سنگین تر است، هنگام استفاده و شارژ آن کارگاه باید از تهویه مناسب برخوردار باشد، در غیر این صورت ضربان قلب را تند و نامنظم کرده و موجب سرگیجه، تهوع، غش و ضعف می شود.

در هنگام مواجهه با گاز R134a بایستی از وسایل حفاظت فردی مناسب مانند عینک، دستکش پلاستیکی و … جهت مقابله با خطرات احتمالی استفاده شود. سیلندر حاوی گاز مبردR134a  باید در محل هایی نگهداری شود که به دور از تماس با مواد روغنی و تابش مستقیم آفتاب باشد، همچنین در محیط های خیس و مرطوب نگهداری نشود.

فروش گاز R134a

فرافن گاز تهران تامین کننده مبرد R134a  در کپسول هایی با رنگ آبی روشن و با وزن 13.6 کیلوگرم می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید مبرد R134a با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.